pic
O firmie

British American Tobacco to międzynarodowe przedsiębiorstwo tytoniowe z siedzibą w Londynie, w Wielkiej Brytanii. To jedna z pięciu największych firm z branży tytoniowej. Jest liderem rynku w ponad 50 krajach, a w sumie obecna jest na ok. 180 rynkach.

Cel: Stworzenie przejrzystych instrukcji obsługi w różnych językach.

W wyniku produkcji nowej maszyny, która miała pojawić się w różnych krajach, powstała konieczność stworzenia kompleksowych instrukcji obsługi. W pierwszej kolejności miały powstać wersje w języku angielskim i portugalskim. Przewiduje się także stworzenie kolejnych wersji językowych w przyszłości.

Utrudnienia

Poziom złożoności maszyny oraz konieczność utrzymania zgodności z międzynarodowymi standardami.

Rozwiązanie: Reorganizacja i częściowe przepisanie treści, wykorzystanie istniejących modułów.

Zespół autorów 3di:

  • Dokonał selekcji informacji niezbędnych do zainstalowania, operowania i zajmowania się sprzętem oraz sprawdził ich zgodność z Dyrektywą Maszynową EC.
  • Skoncentrował się na poszukiwaniu sposobów na ułatwienie inżynierom dzielenia się wiedzą oraz sprawniejsze tłumaczenie i aktualizowanie instrukcji w przyszłości.
  • Opracował przejrzystą strukturę informacji, a także ich hierarchię, układ i proces zarządzania. Zdecydowano się połączyć tekst, zdjęcia, grafiki, systemy oraz schematy elektryczne, tabele i znaki bezpieczeństwa w taki sposób, by łatwo było zachować spójność między kolejnymi wersjami językowi oraz usprawnić tłumaczenie.
  • Wybrał narzędzia, które najlepiej będę wspierać modularny charakter produktu, a także wykorzystywane systemy recenzji, kontroli wersji i numerowania.
  • Stworzył spójny i efektywny model rozwoju dokumentacji w trakcie całego procesu rozwoju maszyny.

Rezultat

  • Stworzenie gotowej do tłumaczenia, modułowej, składającej się z 21 części instrukcji obsługi.
  • Opracowanie modelu pozwalającego na efektywną aktualizację dokumentacji, tworzenie nowych wersji językowych oraz możliwego do wykorzystania dla innych produktów.

pic

Chcesz dowiedzieć się więcej?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI